Etler konusundaki iddiasının nedeni, kalite ve lezzetten asla ödün vermemesi ile bağlantılıdır.

Ağababa Döner’in nefis etlerinin sırrı, et seçiminden başlayarak, her ayrıntıda büyük emek ve özene dayanır. Etler konusundaki iddiasının nedeni, kalite ve lezzetten asla ödün vermemesi ile bağlantılıdır. Her konuda mütevazı bir tavır sergileyen Ağababa Döner, bu konudaki ödün vermeyen israrlı tavrını sürdürmektedir.

Ağababa’nın dillere destan dönerinin lezzetinin özel olmasının nedenlerinden biri de, çiftlikte özel yemler ile beslenen süt danalarının, sadece bifteklik kısımlarından üretilmesidir. Helal Belgesi olan etler, günlük olarak tedarikçilerden özenle seçilmektedir. Seçilen etler, imalathanede uzman kasaplar ve gıda mühendisleri tarafından hazırlanıp sinirleri ayıklanmakta ve terbiye edilmektedir. Dönerde ağırlıklı olarak dana etinin yanı sıra, lezzet katsın diye biraz da kuzu etinin döş kısmı kullanılır. Doğrudan ızgara veya tavası yapılarak tüketilen etleri kullanmazdan önce, yumuşaklığını sağlamak, aroma ve lezzet katmak için bazı işlemler yapılır. Bu işlemlere etin marine ya da terbiye edilmesi denir. Etin terbiye edilmesinin sağlık açısından büyük yararlar sağladığı bilimsel açıklamalar ile kanıtlanmıştır. 

Ağababa Döner’in usta aşçıları, etleri taze baharatlar ve kendilerine özel formülü ile marine ettikten sonra, usta pişirme yöntemleri ile nefis lezzetine ulaştırır. Ağababa Döner’in, nefis dönerine tandırda pişirdiği sıcak lavaş ekmeği eşlik eder. Bilindiği gibi, kırmızı ve beyaz et çeşitlerinin terbiye edilmesinde birçok yöntem vardır. Bu yöntemlerde belirleyici olan, etin terbiyesinde kullanılan malzemeler ve bu malzemelerin ölçüsüdür. Etin terbiyesi için dinlendirilme süresi de çok önemlidir. Et terbiye edilmiş olsun veya olmasın, pişirirken etin kurutulmamasına dikkat edilmesi gerekir. Et kendi suyunu içerisinde tutarsa daha lezzetli olur. Etin suyunu kendi bünyesinde tutmak için de; kulanılan mangal, elektrikli ızgara, ızgara tavası veya benzeri aletleri çok iyi ısıttıktan sonra etleri pişirmeye başlamak esastır. Et, ızgara üzerine yayıldığında, et yüzeyinde ızgara izlerinin çıkması ile birlikte, eti diğer tarafa döndürmek gerekir.