İstanbul 2018 iftar yapılacak en iyi dönerci; Ağababa

26 Mayıs 2018 Cuma gecesi ilk orucumuza niyetleneceğiz. Bizler şimdiden iftar fırsatlarıyla birlikte İstanbul’da iftar yapabileceğiniz en lezzetli, sağlıklı ve ekonomik sofrayı araştırırken karşımıza Ağababa Döner Restaurant çıktı.


MÜNÜSÜYLE FİYATIYLA ANADOLU YAKASININ EN UYGUN İFTARI

Geride bıraktığımız Ramazan ayı ve bayramının üzerinden bir yıl geçti. Günler sonra 26 Mayıs 2018 Cuma gecesi İslam âleminin heyecanla beklediği Ramazan ayı başlıyor. İlk orucumuza niyetleneceğiz. Mayıs ayında tutulacak oruçlar sıcak havayla birlikte zorlu geçerken, iftar sofraların da buluştuğumuzda orucun mutluluğunu yaşayacağız. Elbette ki yardıma muhtaç vatandaşlarımızı ve komşularımızı unutmadan ekonomik iftar sofralarında buluşmak hepimizin Ramazan ayını güzelleştirecektir.

Şimdi gelelim iftar soframıza. Öncelikle şunu söylemeliyim ki siz de Ağababa Döner’in lezzetini ve Ramazan ayındaki farkını bu satırlarda okuyacaksınız. Size ilk bilgim önemli şef ve gurmelerin İstanbul’un en iyi 10 dönerci arasında Ağababa Döner’i gösterdiğini paylaşmam olacak. Sonrasında İstanbul’daki en uygun iftar menüsü ile birlikte nefis dönerinin damağınızda unutulmayacak tat bırakacağı Ağababa Döner’e bakalım. En iyi dönerciler içinde gösterilen Ağababa, İstanbul’da özellikle de Anadolu yakasında tanınan ve oldukça popüler bir mekan. İstanbul’un Anadolu yakası iftar yerleri içinde yıllardır kendisini ispat etmiş konumda. Ağababa’da başta Türk mutfağının geleneksel et yemeği olan döner baştacı. Sulu yemekleri ve tatlıları da çok lezzetli. Bu ün onu İstanbul’un Anadolu yakası ile birlikte Avrupa hatta İstanbul’un çevre illerine taşımış durumda.


AĞABABA DÖNER İFTAR MENÜSÜ FİYATI NE KADAR?


2018 iftar ramazan menüsüCümlemizin başında ekonomik iftar demişken iftar menüsü fiyatları da cebimize giden yol oluyor. Anadolu yakasında benzer iftar menüsü ve kalitesiyle öne çıkan mekan ve otellerde fiyatlar ortalama 100 ile 150 TL arasında değişiyorken, Ağababa’da bu rakam 44 çeşit ile 67.50 TL, hatta çocuk menüsü de düşünen Ağababa işletme sahipleri bu menü fiyatını da 47.50 TL olarak belirlemişler. 5 yıldır 52 TL olan iftar menü fiyatının 2018 yılı Ramazan ayında 67.50 TL olmuş. Çocuk menüsünün fiyatı ise 37.50 dir. İstanbul Anadolu Yakası iftar fırsatları içinde değerlendirilebilecek bu ekonomik fiyatlar lezzet ve sunum ile birlikte iftariyelik, çorba, ara sıcak, salata, ana yemek, tatlı ve içecekten oluşuyor. 2018 yılının iftar mekanları ve iftar fiyatlarına baktığımızda Ağababa Döner’in her misafirine ait olma duygusunu yaşattığını ve zamanı kuşatan bir mekan olduğuna şahit oluyoruz. Fiyatların ise geçtiğimiz yıla göre çok fark göstermediğini görüyoruz. Ağababa döner lezzetli, sağlıklı, hijyenik ve Türk mutfak kültürüyle gelecek nesillere göz kırparken, fiyatlarını da sabit tutuyor.


2018 YILI RAMAZAN AYININ YİNE FAVORİSİ OLACAK


İstanbul Anadolu yakası iftarmekanlarına bakanlar Ağababa’yı yakın markaja almışlar. Geçtiğimiz yıllarda yolu Ağababa ile kesişen binlerce İstanbullu misafirin 2018 Ramazan İftar mekanları içinde birinci sıraya yine bu mekanı aldığını düşünüyoruz. Buna en büyük kanıt ise en iyi dönere sahip olan mekanın günlük yarım ton döner satmasını gösterebilirim. Sektörde 7. Yılını dolduran Ağababa Döner, Ramazan ayında da farkını gösteriyor ve İstanbul’un “en iyi iftar mekanları” içinde yerini alıveriyor.


AĞABABA DÖNER İFTAR MENÜSÜNDE NELER VAR?


www.agababadoner.com adresini ziyaret ettiğinizde lezzetin kapısını aralayarak iftar sayfasına gelebilirsiniz. Ben size burada sıralayacağım. İftariyelik olarak; Hurma, Bal, Tereyağı, Beyaz Peynir, Kaşar Peyniri, Pastırma, Domates, salata söğüş, Zeytin Kayısı, İncir. Çorba olarak; Günün çorbası Mercimek çorbası. Salata; Çoban salata, yoğurtlu semizotu ve çiğ Köfte. Ara Sıcak; Paçanga Böreği, Ana Yemek olarak; Pilav ile birlikte nefis döner, Sebze garnitür ile Piliç Şiş, Domates biber ile Sucuk Izgara ve içinden bir tanesini tercih edeceğiniz Adana Kebab, Biftek, Piliç Pirzola ve Kuzu şiş. Karnımızı güzelce doyurduktan sonra şimdi tatlımız gelsin mi? Tatlılar ise Fırın Sütlaç, Güllaç, İncir Tatlısı, Kadayıf, Kabak Tatlısı’ndan oluşuyor. İçeceklerden Ayran, Coca Cola, Fanta, Sprite ve çay tercih edebilirsiniz.

İftar kampanyalarını da yakından takip etmenizi önerdiğim Ağababa Döner’e aile ve sevdiklerinizle birlikte iftara gitmeden önce rezervasyon yaptırmanızı hatırlatmak isterim. Ağababa’nın telefon numarası ise; 0216 420 62 62, Adresi de unutmadan yazayım: Ümraniye İMES Sanayi Sitesi’nin B kapısının karışı. Hepimize şimdiden afiyet olsun diyerek, bereketli bir Ramazan geçirmenizi diliyorum.

Siz de damağınızı şenlendirecek bu eşsiz bir döner keyfini yaşamak için isterseniz Ümraniye’deki restorana gidebilir isterseniz telefonlar ya da online olarak sipariş verebilirsiniz.


 
Lütfen Rezervasyon yaptırınız. 0216 420 62 62
Çorba : Günün Çorbası Mercimek Çorbası
İftariyelik : Hurma, Bal, Tereyağ, B. Peynir, K. Peyniri, Pastırma, Domates/Salata Söğüş,Zeytin, Kayısı,İncir.
Ana Yemek : 1- Döner (Pilav ile)
2- Piliç Şiş (Sebze Garnitür ile)
3- Sucuk Izgara (Domates,Biber ile)
4- Aşağıda belirtilenlerden 1 tanesi verilecektir.
• Adana Kebab • Biftek • Piliç Pirzola • Kuzu Şiş
Ara Sıcak : Paçanga BöreğiAra Sıcak
Salata : Çoban Salata ,Yoğurtlu Semizotu, Çiğ Köfte
Tatlı : Fırın Sütlaç, Güllaç, İncir Tatlısı, Kadayıf, Kabak Tatlısı
İçecek : Meşrubat (Ayran, Coca Cola, Fanta, Sprite, Soda, Su v.s) Çay
 

ZENGİN İFTAR MENÜSÜ 67.50 TL
(Çocuk menüsü 0-10 yaş arası 47.50 TL'dir.)


 
NOT: Ücretsiz otopark ve Mescit mevcuttur.
Lütfen Rezervasyon yaptırınız. 0216 420 62 62


 
Sipariş Hattı: 0(216) 594 88 00


Etiketler: Ağababa Döner Restaurant, İstanbul’un en iyi 10 dönerci , en uygun iftar menüsü , Anadolu yakası iftar yerleri , iftar menüsü fiyatları, İstanbul Anadolu Yakası iftar fırsatları, 2018 yılının iftar mekanları ve iftar, İstanbul Anadolu yakası iftar , 2018 Ramazan İftar mekanları, en iyi iftar mekanları, İftar kampanyaları,
Teknet Tasarım